سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بسا روزه‏دار که از روزه خود جز گرسنگى و تشنگى بهره نبرد ، و بسا بر پا ایستاده که از ایستادن جز بیدارى و رنج برى نخورد . خوشا خواب زیرکان و خوشا روزه گشادن آنان . [نهج البلاغه]
 

 

 

موسسه (کانون) فرهنگی هنری قرآن و عترت حسن آباد جرقویه علیابخش خبری: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز دوشنبه 21آذر ماه 1390در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه نهم دی، اراده خداوند متعال و ایمان به توفیق الهی را عامل اصلی هدایت قلب‌ها و دل‌های ملت ایران برای حضور در عرصه‌های مختلف برشمردند و خاطرنشان کردند: حضور عظیم و خروشان مردمی در 9 دی 88، تجلّی بارزی از هویت و ماهیت انقلاب یعنی روح دیانت حاکم بر دل‌های مردم بود.
ایشان در تبیین حقیقت حماسه نهم دی به دو عنصر حضور گسترده مردمی و ایمان دینی مردم اشاره کردند و خاطرنشان کردند: نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشریح اولین عنصر یعنی اهمیت حضور گسترده مردم در صحنه‌های مختلف افزودند: هنر اصلی امام خمینی(ره)، وارد کردن مردم به صحنه بود و در هرجایی که مردم با شجاعت، بصیرت و عمل متناسب با ایمان خود، وارد میدان شدند تمام مشکلات، و بزرگترین موانع در مقابل اراده مردم از بین می‌رود.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در هر نقطه از جهان چنانچه مردم با هدف و شعار مشخص و ایمان و عمل متناسب، به عرصه بیایند هیچ عاملی قادر به مقاومت نیست و این یک نسخه کلی برای تمام ملت‌هاست، که امام خمینی(ره) به آن عمل کرد و ملت ایران هم با اعتماد به امام راحل عظیم‌الشان، آن را بصورت عملی اثبات کرد.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین در تبیین ایمان دینی مردم، به عنوان دومین عنصر اهمیت حادثه ماندگار نهم دی افزودند: آن معجزه‌گری که همه مردم را بسیج کرده، به صحنه می‌آورد و با وجود همه سختی‌ها آنان را در صحنه نگه می‌دارد، ایمان قلبی و دینی است چرا که بر اساس ایمان دینی، شما در هر شرایطی پیروز خواهید بود و شکست معنایی ندارد.
رهبر انقلاب اسلامی، حماسه نهم دی را از این منظر کاملاً شبیه صدر اسلام و همچنین روزهای پیروزی انقلاب دانستند و خاطرنشان کردند: در این روز، مردم براساس وظیفه دینی خود به میدان آمدند تا نشان دهند بر خلاف تبلیغات فتنه‌گران، مردم ایران ضمن پایبندی به نظام جمهوری اسلامی از عزم و اراده دینی استوار برخوردارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری وقایع تلخ فتنه 88 افزودند: این فتنه، صرفا منحصر به حضور عده‌ای افراد در خیابان‌ها نبود، بلکه ناشی از یک بیماری بود که با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود، و به یک حضور عظیم مردمی نیاز داشت، که چنین هم شد.
رهبر انقلاب اسلامی به نقش عاشورای حسینی و محرم، در تحقق حماسه نهم دی هم اشاره کردند و افزودند: همانگونه که در ابتدای انقلاب، محرم به کمک این مردم آمد و امام خمینی(ره) فرمود خون بر شمشیر پیروز است، در قضایای 9 دی هم، عاشورا به کمک ملت آمد و حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق کرد.
ایشان بر ضرورت پاسداشت این حماسه بزرگ تأکید کردند و دو توصیه نیز به دست اندرکاران ستاد بزرگداشت نهم دی داشتند: اولاً در بزرگداشت نهم دی جنبه‌های شعاری غلبه پیدا نکند و ثانیاً به عمق شعارها که حرف اصلی ملت ایران بود، توجه شود.
در ابتدای این دیدار آیت‌الله جنتی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به عملکرد 32 ساله این شورا در هماهنگی مراسم‌های بزرگ و گسترده مردمی گفت: حماسه مردم در 9 دی 88 بسیار فراتر از پیش‌بینی‌ها بود و ضدانقلاب را به کلی مأیوس کرد.

 • کلمات کلیدی :

 • ::: سه شنبه 90/9/22 ::: ساعت 3:53 عصر :::   توسط حسن صادقی 
  نظرات شما: نظر

  باسم رب الحسین ع 

  نماز ظهر وعصرعاشورا همنوا با نماز ظهر عاشورای امام حسین ع با حضور پرشور عاشوراییان عزادارحسینی شهر حسن آباد در خیابانهای امام حسین ع وخیابان آزادی طبق روال سالهای گذشته برگزار گردید وتمهیدات لازم برای برگزاری این مراسم معنوی ، طبق روال سالهای گذشته توسط کانون فرهنگی هنری قرآن وعترت وکانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی وحو زه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید باهنر برگزار گردید که جای تشکر را دارد واجر همه آنها با امام حسین ع باشد انشا الله.

  نماز ظهر عاشورا محرم1390-خیابان آزادی شهر حسن آباد

   

  نماز ظهر عاشورا محرم1390-خیابان آزادی شهر حسن آباد

 • کلمات کلیدی :

 • ::: شنبه 90/9/19 ::: ساعت 3:24 عصر :::   توسط حسن صادقی 
  نظرات شما: نظر

   

   فریاد بزن که کربلا ماتم نیست / میراث حسین ، درد و داغ و غم نیست / جان مایه نهضت حسینی این است: / هر کس که به ظلم تن دهد، آدم نیست (رضااسماعیلی)  در این ساعات ارجمند سه چیز رو فراموش نکنید ... سه چیزی که امام حسین علیه السلام امشب رو به خاطر محبت شدیدشون به اون سه چیز از دشمن مهلت گرفتن سه چیزی که اما علیه السلام با وجود اشتیاق بی حدشون به پر کشیدن شهادت رو به خاطر اون سه چیز یه شب به عقب انداختن ... نـــــمـــــاز ... قـــــــــرآن ... منـــــــاجــــــات   


   این مرد، برای فتحِ دین می‌ جنگد / در سنگرِ عشق ، با یقین می‌ جنگد / تا محوِ شب و طلوعِ صبحِ صادق / آئینه به دست ، در زمین می‌ جنگد (رضااسماعیلی)  ای مرثیه‌ خوان! ز های و هو می‌ گویی / از رأسِ بریده و گلو می‌ گویی / از داغِ اسارت و تنور و گودال / پس کی ز حسین سرخ رو می‌ گویی ؟ ! (رضااسماعیلی)


   وقتی که حسین را تو "سین" می‌خوانی / در تعزیه، روضه حزین می‌خوانی / یعنی که حماسه را غلط می‌فهمی / وقتی ز کوه، اینچنین می‌خوانی! (رضا اسماعیلی)


  دیشب رقیه فهمید ... بابا دو بخش دارد ... / ... بخشی به روی نیزه ... بخشی به روی صحرا ! • کلمات کلیدی :

 • ::: پنج شنبه 90/9/17 ::: ساعت 10:25 صبح :::   توسط حسن صادقی 
  نظرات شما: نظر

  السلام علیک یا ابا عبد الله الحسین ع

   السلام علیک یا ابالفضل العباس ع

  کانون فرهنگی هنری قرآن وعترت حسن آباد وکانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی بمناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت امام حسین ع و72 تن از یاران باوفایش ، مراسم سوگواری وعزاداری را از تاریخ 8 آذر لغایت 14 آذر برگزار میکنند

  از شما عزاداران محترم دعوت میشود در این مراسم شرکت فرمایید.

  مکان : سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی واقع در ابتدای خیابان جمهوری اسلامی

  اهم برنامه ها :   *  تلاوت زیارت عاشورای حسینی توسط یکی از جوانان 

   * نوحه سرایی هاتوسط مداحان نوجوان وجوان

  *  مرثیه خوانی توسط مداحان اهلبیت جوان ونوجوان

   * پذیرایی از حضار 

  مراسم عزاداری محرم 1390

  مراسم عزاداری محرم 1390

 • کلمات کلیدی :

 • ::: سه شنبه 90/9/8 ::: ساعت 3:34 عصر :::   توسط حسن صادقی 
  نظرات شما: نظر

  فرا رسیدن ماه محرم ماه حزن وعزاداری شهادت سرور وسالار شهیدان آقا ابا عبد الله الحسین ع را به شما عزاداران حسینی تسلیت عرض مینماییم

 • کلمات کلیدی :

 • ::: شنبه 90/9/5 ::: ساعت 4:49 عصر :::   توسط حسن صادقی 
  نظرات شما: نظر

                                                   بنام خداروز عید غدیر خم؛ روز لبخند زدن

  موسسه فرهنگی هنری قرآن وعترت حسن آباد جهت بزرگداشت دهه ولایت وعید غدیر اقدام به برگزاری مسابقه فرهنگی (( خطبه غدیر )) نمود وبا فراخوان وتکثیر وتوزیع بروشوردرجشنهای این ایام ،  همگان را به شرکت در این مسابقه فرا خواندوتاکنون تعداد 63 نفر پاسخنامه های خود را به کانون ارائه نمودند وعلاقمندان تا تاریخ 2 آذر فرصت دارند در این مسابقه شرکت نمایند. به برگزیدگان به قید قرعه جوایزی اهدا میگردد .  تلفن تماس : 03127533677

 • کلمات کلیدی :

 • ::: سه شنبه 90/9/1 ::: ساعت 10:8 صبح :::   توسط حسن صادقی 
  نظرات شما: نظر